با کلیک برروی تصویر میتوانید تور مجازی این تالاب زیبا را مشاهده نمایید

مرداب سراوان

اولین جاذبه‌ی طبیعی که چشم همه‌ی تازه وارد ها را به سمت خودش می‌کشاند، محوطه‌ای سبز رنگ در سمت چپ پارک است. ممکن است ابتدا تصور کنید که در حال دیدن یک زمین چمن هستید اما با دیدن قایق‌های قو شکل در وسط این زمین چمن تازه متوجه می‌شوید که اینجا تالابی سبز رنگ وجود دارد.

تالاب سراوان به قدری زیبا است که مطمئنا مسافران ساعت‌های زیادی را برای عکس برداری از آن سپری می‌کنند. قایق‌های کوچک بر روی تالاب سبز رنگ سراوان، زیبایی آن را چند برابر می‌کنند.

در ضلع شرقی پارک جنگلی سراوان هم باریکه‌ای از رودخانه‌ی سفید رود و سیاهرود عبور می‌کند.

پوشش گیاهی و جانوری پارک جنگلی سراوان

پوشش گیاهی در پارک جنگلی سراوان بسیار متنوع است. جنگل‌های این منطقه یا به صورت طبیعی شکل گرفته‌اند یا ساخته‌ی دست بشر هستند. در قسمتی از پارک که پوشش گیاهی طبیعی وجود دارد درختانی مثل ممرز، انجیلی و توسکا روییده‌اند و در قسمت جنگل‌های دست کاشت درختان کاج، سرو نقره ای و زربین کاشته شده‌اند.

این گونه‌های کم‌یاب گیاهی و ذخایر ژنتیکی که این منطقه دارد به همراه چشم‌انداز‌های بی نظیر باعث محبوبیت سراوان بین اهالی سفر و طبیعت گردان شده‌است.

شاید به علت وجود همین پوشش غنی گیاهان است که حیواناتی مثل قرقاول، کبک، دارکوب، جغد جنگلی، راسو و خرگوش این منطقه را به عنوان محل زندگی خود انتخاب کرده‌اند.

مکانات رفاهی پارک جنگلی سراوان

زمانیکه در پارک جنگلی سراوان حضور دارید خیالتان از بابت وجود امکانات رفاهی راحت باشد چرا که آلاچیق، سرویس بهداشتی، میز، نیمکت، کباب پز و وسایل بازی برای فراهم شدن آسایش بیشتر برای مسافران و گردشگران در این منطقه تعبیه شده است.