با کلیک برروی تصویر میتوانید تور مجازی این ییلاق جنگلی زیبا را مشاهده نمایید 

روستای فلکده کجاست 

از تهران به سمت جاده ی زیبا و پر پیچ و خم چالوس حرکت می کنیم و دلمان را به بی کران جاده می سپاریم . گذر زندگی این روزهای ما انسانهای شهری همچون پیچ و تاب این جاده ما را با خود می برد و هر کس در نقطه ای از آن آرام می گیرد . جاده چالوس جز قدیمی ترین مسیرهای دسترسی به شمال ایران بوده و در این ۸۵ سالی که عمر دارد میلیاردها سواره و پیاده و رهگذر را به شمال ایران  رسانده که همین نشانی از اهمیت این جاده می باشد .

یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری جاده چالوس  باغ لاله های گچسر می باشد که بی اغراق یکی از منحصربفردترین باغ گل های ایران می باشد که شما می توانید در این مجموعه ی بی نظیر با گونه های پر تنوع  گلهای  لاله  در جهان آشنا شوید و سفر کنید به دنیای پر از زیبایی گل ها .این باغ گل در ۵۴ کیلومتری جاده ی چالوس می باشد  و بهترین فصل برای دیدن این باغ اردیبهشت می باشد.

از دیگر جاذبه های پر طرفدار جاده چالوس که در ۱۲۰ کیلومتری این جاده واقع شده پیست اسکی دیزین که شاید تنها پیست بین المللی ایران می باشد و در فصل سرما هر روز صدها نفر از علاقه مندان به ورزش های زمستانی به این مجموعه  می آیند و در کنار استفاده از خدمات آن می توانند در فضایی بسیار آرام اقامت داشته باشند.

آنقدر جاذبه های گردشگری این جاده پر تعداد است که دوستان اهل سفر خوب می دانند که در این جاده به راحتی مقصد تغییر خواهد کرد و این شاید رسم سفر باشد که به ما یاد می دهد که همیشه مسیر مهم تر از مقصد است. در ادامه ی مسیر جاده ی چالوس پس از گذشتن از تونل کندوان به شهر کوهپایه ای مرزن آباد می رسیم . شهری با جمعیت حدود ۲۰۰۰۰ نفر که محل تلاقی دو رودخانه چالوس و برارود  در دامنه های منطقه کم ارتفاع بیرون بشم می باشد.  از جاذبه های  گردشگری مرزن آباد دریاچه ولشت می باشد که چند سالی ست مورد توجه گردشگران و مسافران  مرزن آباد شده است  که محیطی امن و آرام  در کنار طبیعت زیبا برای میهمانان خود فراهم آورده است.

از مرزن آباد دو راه برای رسیدن به روستای فلکده وجود دارد .اولی ادامه ی همان مسیر جاده ی چالوس که منتهی می شود به شهر چالوس و دومی رفتن به سمت کلاردشت که  راه دوم برای رسیدن به روستای فلکده پیشنهاد می شود چرا که مسیر کلاردشت زیباتر و متنوع تر می باشد و همچنین برای رسیدن به روستای فلکده مسیرتان کوتاه تر می شود.